Jump to content
Ruku

Organizacje Charytatywne ! I ty możesz pomagać ! ​♥️​

Recommended Posts

Witajcie. Tym ogłoszeniem chciałbym Was zachęcić do wspomagania różnych organizacji które pomagają innym osobom lub zwierzętom. Przybliżę przykładowe instytucje i czym one się zajmują.

Polski Czerwony Krzyż - Misją Polskiego Czerwonego Krzyża jest zapobieganie ludzkim cierpieniom i łagodzenie ich skutków oraz ochrona ludzkiej godności, bez jakiejkolwiek dyskryminacji na tle narodowości, rasy, płci, przekonań religijnych lub politycznych. Polski Czerwony Krzyż prowadzi wiele kampanii oraz zajmuję się np rozpowszechnianiem wiedzy o międzynarodowym prawie humanitarnym, pomoc osobom potrzebującym, nauczanie pierwszej pomocy a także prowadzi akcje honorowego krwiodawstwa. Ja osobiście jestem mocno złączony z ta organizacją ponieważ jestem w niej wolontariuszem. Pełnie funkcję społecznego instruktora młodzieżowego ( Prowadzę pokazy pierwszej pomocy np dla dzieci na festynach miejskich), pomagam zbierać artykuły i pieniądze dla potrzebujących. Dzięki działalności PCK mogłem także zostać sędzią na zawodach pierwszej pomocy oraz ratownikiem pierwszej pomocy i startować na Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. W przyszłości prawdopodobnie zostanę także ratownikiem w grupie ratownictwa medycznego. ⛑️ 

Caritas- Jest to katolicka organizacja charytatywna działająca na całym świecie, w tym również w Polsce. Zajmuję się ona zbieraniem odzieży,jedzenie,środków czystosci dla potrzebujących oraz prowadzeniem np; schronisk dla bezdomnych lub jadłodajni.

WOŚP - Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – fundacja o charakterze filantropijnym, której podstawowym celem według statutu jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób. Prowadzi ona zbiórki pieniędzy które później zostaną później przeznaczone na zakup sprzętu do ratowania życia

Polska Akcja Humanitarna - organizacja pozarządowa, której celem jest udzielanie pomocy humanitarnej i rozwojowej osobom dotkniętym skutkami klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych.

 

Amnesty International – międzynarodowa organizacja pozarządowa, której celem jest zapobieganie naruszeniom praw człowieka poprzez wszelkie pokojowe akcje obywatelskie – od organizowania pisania listów do rządów krajów łamiących te prawa, poprzez publikowanie informacji o takich naruszeniach, po realną pomoc finansową i prawną poszkodowanym osobom.

 

Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci, UNICEF, został utworzony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych 11 grudnia 1946, by zapewnić żywność i opiekę zdrowotną dla dzieci i matek w krajach, które zostały zniszczone przez II wojnę światową.

 

 

Można pomóc na wiele sposobów np oddając krew lub niepotrzebne ubrania. Jak chcecie pomóc ale nie wiecie jak piszcie komentarz postaram się pomóc.

 

 

 

Opracowanie własne z pomocą wikipedi.

 

Przedstawiłem tutaj parę różnych organizacji. Jeżeli ktoś miałby jakieś pytanie lub chciałby w jakiś sposób pomóc którejś z organizacji proszę o komentarz pod tym ogłoszeniem. Jako wolontariusz dwóch z nich i osoba która stara się angażować w pozostałe ( nie tylko tu wymienione) postaram się na nie odpowiedzieć i w razie potrzeby pomóc. Zachęcam też do pisania o swoich przygodach związanych z tym tematem. Może udzielasz się w jakiejś organizacji lub oddajesz charytatywnie krew ? Podziel się z tym, może zainspirujesz kogoś do pomocy !
Pozdrawiam ♥️

 

Edited by maks0033
 • Shoot frag! (+) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szanuje za działalność w wolontariacie i napisanie tego tematu. Ja niestety nie mogę oddawać krwi. Jednak staram się  pomagać w inny sposób min. zamiast sprzedawać ubrania to je oddaje, tak samo z kosmetykami - przekazuje je do domu samotnej matki, na święta okazje czy inne  robię paczki ze słodyczami i przekazuje je do domu dziecka, zbiórki na karmę dla psiaków itd. Dodatkowo w planach mam stworzenie ebooka z przepisami za symboliczne 5 zł. A uzbierana kwotę przeznaczę na wybraną (przez grono użytkowników tejże sieci) akcje charytatywną. 

 • Love Frag (+) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Dom2nick
   Witam, dostałem bana tydzień temu który już powinien wygasnąć a on nadal jest, co jest grane ??
   Nick w grze: DiKeJ
  • By Dom2nick
   Wtam, dziś zostałem zbanowany prawdopodobnie przez chickena nie wiadomo za co, pojawia sie komunikat zostałeś zbanowany sprawdz konsole
   nick w grze: DiKej
  • By GET
   Nie możesz wejść na serwer? Napisz tutaj!
    
   Jeśli przy wchodzeniu na serwer zostajesz wyrzucony z powodem: 
   "Nie mozesz wejsc na serwer - wejdz na Fragujemy.com i wyjasnij to...", konieczne zgłoś post w tym temacie!

   - - -
    
   Dlaczego jest nałożona blokada?
    
   Ponieważ, aby chronić serwer przed szkodliwą osobą,
   zastosowaliśmy blokadę, która może działać na niewielką ilość graczy.
    
   Jak uniknąć blokady?

   Blokadą nie są objęci gracze posiadający jakąkolwiek usługę.
   Wystarczy, że zakupisz dowolną usługę ( rezerwację slota, premium, vipa ), a zostaniesz pominięty.

   Ponadto, jeśli zgłosisz w tym temacie problem, zostaniesz dodany do tzw. WhiteListy.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy