Jump to content
Ruku

Organizacje Charytatywne ! I ty możesz pomagać ! ​♥️​

Recommended Posts

Witajcie. Tym ogłoszeniem chciałbym Was zachęcić do wspomagania różnych organizacji które pomagają innym osobom lub zwierzętom. Przybliżę przykładowe instytucje i czym one się zajmują.

Polski Czerwony Krzyż - Misją Polskiego Czerwonego Krzyża jest zapobieganie ludzkim cierpieniom i łagodzenie ich skutków oraz ochrona ludzkiej godności, bez jakiejkolwiek dyskryminacji na tle narodowości, rasy, płci, przekonań religijnych lub politycznych. Polski Czerwony Krzyż prowadzi wiele kampanii oraz zajmuję się np rozpowszechnianiem wiedzy o międzynarodowym prawie humanitarnym, pomoc osobom potrzebującym, nauczanie pierwszej pomocy a także prowadzi akcje honorowego krwiodawstwa. Ja osobiście jestem mocno złączony z ta organizacją ponieważ jestem w niej wolontariuszem. Pełnie funkcję społecznego instruktora młodzieżowego ( Prowadzę pokazy pierwszej pomocy np dla dzieci na festynach miejskich), pomagam zbierać artykuły i pieniądze dla potrzebujących. Dzięki działalności PCK mogłem także zostać sędzią na zawodach pierwszej pomocy oraz ratownikiem pierwszej pomocy i startować na Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. W przyszłości prawdopodobnie zostanę także ratownikiem w grupie ratownictwa medycznego. ⛑️ 

Caritas- Jest to katolicka organizacja charytatywna działająca na całym świecie, w tym również w Polsce. Zajmuję się ona zbieraniem odzieży,jedzenie,środków czystosci dla potrzebujących oraz prowadzeniem np; schronisk dla bezdomnych lub jadłodajni.

WOŚP - Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – fundacja o charakterze filantropijnym, której podstawowym celem według statutu jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób. Prowadzi ona zbiórki pieniędzy które później zostaną później przeznaczone na zakup sprzętu do ratowania życia

Polska Akcja Humanitarna - organizacja pozarządowa, której celem jest udzielanie pomocy humanitarnej i rozwojowej osobom dotkniętym skutkami klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych.

Amnesty International – międzynarodowa organizacja pozarządowa, której celem jest zapobieganie naruszeniom praw człowieka poprzez wszelkie pokojowe akcje obywatelskie – od organizowania pisania listów do rządów krajów łamiących te prawa, poprzez publikowanie informacji o takich naruszeniach, po realną pomoc finansową i prawną poszkodowanym osobom.

Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci, UNICEF, został utworzony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych 11 grudnia 1946, by zapewnić żywność i opiekę zdrowotną dla dzieci i matek w krajach, które zostały zniszczone przez II wojnę światową.

Można pomóc na wiele sposobów np oddając krew lub niepotrzebne ubrania. Jak chcecie pomóc ale nie wiecie jak piszcie komentarz postaram się pomóc.

Opracowanie własne z pomocą wikipedi.

Przedstawiłem tutaj parę różnych organizacji. Jeżeli ktoś miałby jakieś pytanie lub chciałby w jakiś sposób pomóc którejś z organizacji proszę o komentarz pod tym ogłoszeniem. Jako wolontariusz dwóch z nich i osoba która stara się angażować w pozostałe ( nie tylko tu wymienione) postaram się na nie odpowiedzieć i w razie potrzeby pomóc. Zachęcam też do pisania o swoich przygodach związanych z tym tematem. Może udzielasz się w jakiejś organizacji lub oddajesz charytatywnie krew ? Podziel się z tym, może zainspirujesz kogoś do pomocy !
Pozdrawiam ♥️

Edited by maks0033
  • Shoot frag! (+) 1

Szanuje za działalność w wolontariacie i napisanie tego tematu. Ja niestety nie mogę oddawać krwi. Jednak staram się  pomagać w inny sposób min. zamiast sprzedawać ubrania to je oddaje, tak samo z kosmetykami - przekazuje je do domu samotnej matki, na święta okazje czy inne  robię paczki ze słodyczami i przekazuje je do domu dziecka, zbiórki na karmę dla psiaków itd. Dodatkowo w planach mam stworzenie ebooka z przepisami za symboliczne 5 zł. A uzbierana kwotę przeznaczę na wybraną (przez grono użytkowników tejże sieci) akcje charytatywną. 

• Love Frag (+) 1