Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, na dniach planuje sobie zakupić nowy sprzęt do grania i chciałbym zasiegnac jakiejs porady fachowca który dobralby mi odpowiedni sprzet do okolo 5k, poki co mam takie cos w konfiguratorze https://www.morele.net/inventory/info/183b8268/?fbclid=IwAR0U3h7Gut8IsxacP8RbHR_1FRxTX-18Q-oBYE9Uy5CmxAA_8wgqyJEdTMU

 

jeszcze jakąś odpowiednia myszke i glosniki jakby ktos mi doradzil to bylbym zachwycony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A musi być koniecznie zestaw oparty o Intela, czy jest Ci to obojętne? 

  • Ustrzel fraga! (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jednak nie intel, to mam od siebie inną propozycję... https://www.morele.net/inventory/info/d75553dc/

Mamy tutaj:
- Dość mocny procesor, który wystarczy bez problemu do gierek i drobnych zadań specjalnych, upierać by się można, że "HURR TO NIE INTEL", ale AMD obecnie świetnie sobie radzi jeżeli chodzi o rynek procesorów, są przy tym również troszkę tańsze.
- O WIELE potężniejsze GPU
- Szybsze pamięci RAM, Ryzen baaaardzo je lubi i z ich prędkości mocno profituje
- Niesamowicie szybki SSD 250GB na system i drobne programy, 1TB HDD na gry i inne mniej ważne pliki. Osobiście pokusiłbym się o co najmniej 2TB HDD patrząc na rozmiary dzisiejszych gier, ewentualnie dołożyć do 500GB SSD, żeby może zmieścić na nim jeszcze 2-3 gry o średnim rozmiarze.
SATA3 SSD podchodzą już pod kategorię "podstarzałych" i raczej nie polecałbym ich używania jako dysków systemowych, kiedy w tej samej cenie możesz mieć po prostu coś kilkukrotnie szybszego, można jednak z nich spokojnie korzystać jako zastępstwo dla poczciwych "talerzowców".
- Obudowę o lepszym przepływie powietrza, co prawda RG4 nie jest najgorsza, ale SG1 jest pod tym względem jednak troszkę lepsza.

Zostaje nam 500zł z budżetu, które przeznaczyć możesz na jakiś solidny fotel i inne peryferia. Najtańszy w miarę solidny model krzesła "gamingowego" to SPC Gear SR300F, kosztuje on w granicach ~700zł.
Wolałbym jednak zamówić sobie tego słynnego Markusa z IKEI, w cenie 500zł masz krzesło, które spokojnie niszczy wygodą i wytrzymałością wszystkie taniutkie krzesełka kubełkowe.

Zauważyć trzeba, iż nie dodałem dodatkowego chłodzenia, jak i montażu jednostki. Ryzen ma dołączone chłodzenie, które w zupełności wystarczy do utrzymania dobrych temperatur. Ze składaniem jednostki jednak jestem zdania, iż warto samemu spróbować, morele nie jest znane z najlepszej jakości usług składania komputerów.

W Twoim koszyku jest usługa "montaż + instalacja systemu" jednakże w koszyku nie masz wybranego żadnego systemu operacyjnego. Tutaj również próbowałbym zrobić to samemu, poradników w internecie są dziesiątki.

Jeżeli chodzi o dobór głośników... Jakieś Fenda/Microlab? Solidne Edifier pewnie już wychodzą poza budżet

Myszka? Tym musisz zainteresować się sam, dobór dobrej pod siebie myszki jest sprawą indywidualną, odesłać mogę Ciebie co jedynie na portale https://www.test-gear.pl/ i https://www.rocketjumpninja.com/ gdzie znajdziesz informacje o tym jak odpowiednio dobrać sobie myszkę pod rękę. Nie warto pchać się w coś, co do ręki po prostu pasować nie będzie, bo z doświadczenia wiem, że sprawi to tylko więcej problemów (w tym zdrowotnych) w przyszłości.

Tyle ode mnie, pisanie w stanie upojenia alkoholowego chyba nadal nie skraca moich myśli.

  • Ustrzel fraga! (+) 1
  • Serduszko fragowe (+) 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę propozycję od razu, autor będzie chciał to skorzysta.

 

Koszyk będzie z xkomu, gdyż morele nie do końca ufam, a jest dla mnie to prostsze z racji posiadania swoich autorskich koszyków na dane przedziały cenowe - https://www.x-kom.pl/lista/219ni27ar

 

1. Procesor wybór oczywisty, Ryzen 5 3600 (trzecia generacja) który konkuruje wydajnością w grach z i5 9600k i różnica wydajności miedzy tymi procesorami to granica błędu pomiarowego. Ponadto w koszyku jest popularne chłodzenie od SPC które pozwoli Ci wykonać overclocking tego procesora, a grzechem byłoby tego nie zrobić, gdyż Ryzen się nieźle kręci. A jeśli chodzi o wydajność w programach, to i5 nie ma podejścia z racji iż Ryzen ma większą ilość wątków. Nieważne czy to jest enkodowanie w x265 benchmark, kompresja plików w 7 zipie czy fotorealistyczne renderowanie 3D w V-ray/Corona benchmark to Ryzen wykonuję to szybciej o dobre 20 - 30%

2. Dysk SSD ADATA M.2 PCIe NVMe który jest oczywiście bardzo szybki i wręcz obowiązkowy, oczywiście mógłby być inny SSD, ale skoro można sobie pozwolić na taki w takowym budżecie to czemu by tego nie zrobić. Nie wyobrażam sobie siedzenia w 2020r nadal na HDD, zależy też w jakie gry grasz i ile ich masz na PC, natomiast ładowanie systemu czy ładowania w grach na SSD a HDD to niebo a ziemia.

3. Zasilacza nie będę komentował, bo to standard.

4. Pamięci ram są niedostępne, gdyż to autorski koszyk i podzespoły nie były zmieniane przez parę dni, jeśli dostępność pamięci nadal będzie zerowa, to można to podmienić na inne z identycznym taktowaniem.

5. Grafika - Radeon RX 5700 XT od MSI, karta jest wydajniejsza niż RTX 2070 i konkuruje wydajnością w niektórych grach z RTX 2070 SUPER, czasami to Radeon notuje parę fps więcej, czasami jest to na równi, a czasami RTX 2070S ma parę fps więcej w zależności od gry, aczkolwiek różnice tych fps to granica błędu pomiarowego.

6. Płyta - MSI B450-A PRO MAX, idealnie nadaje się pod Ryzena trzeciej generacji, natomiast musisz pamiętać o ramach, Ryzeny kochają bardzo szybkie taktowania pamięci ram.

 

Kwota zamyka się do 4800 z groszami, fotel i głośniki to nie mój konik, dla mnie to zwykłe krzesło nawet jest wygodne, także tutaj nie pomogę.

Jeśli chodzi o myszkę to kwestia indywidualna, gdyż każdy ma inne dłonie i wymagania. Mogę na pewno polecić to co ja posiadam SteelSeries Rival 650, natomiast myszka nie należy do tanich i jest bezprzewodowa. 

Z tańszych opcji to np Logitech G102, SS Rival 105 czy Redragon MAMMOTH.

  • Ustrzel fraga! (+) 3
  • Serduszko fragowe (+) 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do myszki, najlepiej iść do sklepu i przymierzyć, która mycha najbardziej Ci będzie pasować, osobiście polecam: https://www.x-kom.pl/p/329397-myszka-przewodowa-logitech-g403-prodigy.html 

Nawet jak masz wielką łapę, to powinna Ci podpasować :) 

  • Ustrzel fraga! (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez PACIU
      Siemka.
       
      Sprawa wygląda następująco. Zastanawiam się nad zakupem nowego komputera stacjonarnego bądź podkręcenie lub zamienienie części do obecnego. Głównie ostatnimi czasy gram w najnowszą wersje FIFY2023 i sądziłem, że nawet na najniższych wymaganiach będzie ona działać płynnie, mimo też iż, mój sprzęt nie jest najgorszy. Jednak do płynności brakuje jej trochę i jest irytujące te klatkowanie.
      Wiem, że jest tutaj grono osób, które zna się na sprzętach i mi doradzi co zrobić.
       
      Mój obecny sprzęt:
      -AMD RAYZEN 5 2600
      -RAM 16GB DDR4
      -SSD 500
      -NVIDIA GEFORCE GTX 1050
      -WINDOWS 10
      -Płyta główna Asus PRIME B450M-A
       
      Jeśli wchodziłoby w grę i byłoby lepiej opłacalne, kupno nowego komputera to chciałbym kupić do max 3000 - 3500 zł .
    • Przez chicken
      Cześć!
       
      Znajdzie się tu osoba która pomoże mi dobrać podzespoły? Nie jestem w temacie za bardzo ani nie orientuje tak do końca.
      Od paru dni przeglądam 'gotowce' ale po głębszych przemyśleniach stwierdziłem, że postanowię sam go złożyć od podstaw. 
      Obecnie przesiaduje na lapku z rtxem 2060 i wymagania mam dość spore jeśli chodzi o sprzęt.
      Ukierunkowałem się na sklep x-kom i żeby od nich wszystkie części wziąć oraz żeby mi go poskładali. (ale jeśli ma ktoś doświadczenia z innym tego typu sklepem to chętnie przyswoję trochę wiedzy)
      Głównie zależy mi żeby nie zamawiać podzespołów z paru różnych miejsc. Budżet to takie +/- 10k zł.
      Z góry dziękuje!!
       
    • Przez psiaq*
      To po kiego czorta to pisałeś?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności