Jump to content
PACIU

Kary dla Śląska za mecz z Widzewem.

Recommended Posts

z25233498IH.jpg

 

 

We wtorek odbyło się spotkanie Pucharu Polski między Widzewem Łódź , a Śląskiem Wrocław. Mecz ten był objęty najwyższym ryzykiem zagrożenia ze względu na nienawiść obu zespołów do siebie. Tuż przed meczem zatrzymano 7 kibiców Śląska Wrocław, a kolejnych w trakcie meczu. W sumie zatrzymano 22 osoby, które próbowały wnieść na stadion pirotechnikę. Forsowanie sektora kibiców gospodarzy i race, które na niego poleciały. Próby podpalenia krzesełek. W konsekwencji interwencja policji, użycie przez nią armatki wodnej i przerwanie zawodów na 8 minut. M.in. to znalazło się w raporcie delegata, który obserwował mecz 1/32 Pucharu Polski

 

Kary dla Śląska? Możliwe wykluczenie z rozgrywek

 

Art. 64 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN przewiduje 10 kar - od finansowych po sportowe. Według naszych informacji Śląsk może zostać ukarany dotkliwie. Na uderzeniu po kieszeni na pewno się nie skończy. Walkower za mecz z Widzewem nie byłby żadną karą, bo Wrocław i tak z Pucharu Polski odpadł (przegrał z Widzewem 0:2). W grę wchodzi zatem zakaz wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze, ale też czasowe zamknięcie stadionu we Wrocławiu. To może będzie obowiązywać nie tylko w Pucharze Polski, ale też w Ekstraklasie.

 

-Przy podejmowaniu decyzji bierzemy pod uwagę m.in bezpieczeństwo przyszłych imprez i ryzyko powtórzenia się zagrożenia. Jeśli okaże się, że sprawcy incydentów nie zostali ujęci to musimy stosować prewencję - mówi Sport.pl Mikołaj Bednarz, przewodniczący Wydziału Dyscypliny PZPN.

Niewykluczone jednak, że orzekający o karach pójdą dalej. Od lipca 2019 roku art. 64 zyskał bowiem nowy punkt. Wydział Dyscypliny ma teraz prawo wykluczenia klubu z rozgrywek. W najgorszym dla Wrocławia scenariuszu Śląska może zabraknąć w przyszłorocznym Pucharze Polski!

 

sport.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualizacja!

 

Komunikat Komisji Dyscyplinarnej PZPN:

 

"1. Po rozpatrzeniu sprawy, dotyczącej braku porządku i bezpieczeństwa na stadionie, wywołanego zachowaniem kibiców klubu Śląsk Wrocław podczas meczu Totolotek Pucharu Polski, rozegranego pomiędzy Widzewem Łódź a Śląskiem Wrocław 24 września 2019 roku, Komisja Dyscyplinarna PZPN postanowiła:

a) ukarać klub Śląsk Wrocław karą zakazu rozgrywania meczów z udziałem publiczności na całym obiekcie sportowym, w miejscowości będącej siedzibą klubu, w wymiarze jednego meczu w rozgrywkach Totolotek Pucharu Polski w sezonie 2020/2021;

b) ukarać klub Śląsk Wrocław karą zasadniczą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze rozgrywane w Totolotek Pucharze Polski w sezonie 2020/2021;

c) ukarać klub Śląsk Wrocław karą zasadniczą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze rozgrywane w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 do 31 grudnia 2019 roku. 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By =:::=
   Nick podczas gry:  '=''='
   Nick moderatora: Damo 
   Powód bana: Obrażasz 
   Data zdarzenia:  15.05.2019 - 20:36:18
   Opis zdarzenia: Trochę mnie poniosło lecz chciałem o złagodzenie kary bo dostałem bana na tydzień po czym kolejnego dnia wchodzę żeby sprawdzić ile jeszcze pozostało mi do bana okazuje się że mam na dwa tygodnie, zostałem  kneblowany po czym zrozumiałem o tym co zrobiłem lecz gdy wpisałem  ''RTV'' znów zostałem zakneblowany gdy się zdenerwowałem napisał tu cytuje '' zgłoszę na serwer o bezprawnym kneblowaniu'' gdy to napisałem administrator Damo dał mi bana, cały czas się o coś do mnie ma pretensje abym nie dyskutował na jakieś tematy poruszające administracji serwera   a ni nie wpisywał RTV. Prosił bym o rozważenie mojej prośby i chciał bym zaznaczyć aby Damo nie rozpatrywał mojej sprawy lecz inny administrator. 
    
  • By Szkrent
   Dzisiaj O Godzinie 20:40 Odbedzie Sie Mecz Towarzyski Polska vs Holandia Kto Wygra??? :>  
   Ten Mecz Mozecie Zobaczyc Na Stronie sport.tvp.pl
   I Oczywiscie Na Telewizorze Na Kanale TVP!
    
    
    
   NO I PRZECIEZ! ZAPOMNIALEM OMG!
   IZAK KOMENTUJE!! AHAHAHA
  • By SirMazpa
   Nick podczas gry: jS'Mazpa
   Nick admina podczas gry: Jeszcze brak ale będzie to Roxwell
   Powód bana: ponoć złamanie regulaminu serwera poprzez reklamowanie IP
   Opis sytuacji: Mam dostać bana za to, że na globalnym czacie podałem IP serwera. Okej, tylko w regulaminie jest nawiązka, że "Nie obowiązuje tu Ogólny Regulamin Serwerów Dla tego serwera przeznaczony jest poniższy regulamin i tylko wg niego należy się stsosować!", a w samym regulaminie serwera nie ma o tym słowa, czyli dostanę bana za to że gram zgodnie z regulaminem.
   Serial: AE5B7AA327C8EA78B52599958DD07C94
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy