Skocz do zawartości
$tryju

[KOSZ] Dalsze losy FFA...

Zmiana FFA na system 3 map!  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jest to dobry pomysł?

    • Tak
      16
    • Nie
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Fragowicze!

 

Jak pewnie większość zauważyła ciężko jest nam przywrócić FFA na nowym IP do stanu przed zmianą. Mało adminów oraz graczy doprowadziło do stanu jaki teraz widzimy...

Dlatego wpadliśmy na pomysł by zmienić serwer FFA w tryb 3 map.

Będzie to ten sam serwer ale będą na nim rozgrywane tylko te najpopularniejsze mapy.

Myślę że 3 w zupełności wystarczą i być może to przyczyni się do poprawy sytuacji na serwerze.

 

Zachęcam do brania udziału w ankiecie!

Każdy głos jest bardzo ważny!

  • Ustrzel fraga! (+) 2
  • Serduszko fragowe (+) 1
  • Ekstra 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za.

Gracze uwielbiają grać na mapach które znają. Zmiana FFA w 3maps, może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Aktualne statystyki serwera, są tragiczne i nie ma co ukrywać. Z resztą do GameTrackera każdy ma wgląd:

Spoiler

Dane z ostatnich 30 dni:

server_players.php?GSID=5873389&start=-1  server_rank.php?GSID=5873389

Są tak słabe, że nie ma co zwalać na wakacje, temperature, czy ogólny spadek ilości graczy.

Zmiana adresu miała na to ogromny wpływ. Oczywiście odpowiednia opieka nad nim, to druga strona medalu...

Proponuję zmianę nazwy z [FFA] na [3 maps], oraz zostawienie mirage/cache/dd2 (z możliwością rotacji w przyszłości)

 

Warto spróbować, nie ma nic do stracenia. Aktualnie serwer ma odpowiedniego Opiekuna, a Zastępca i samotny Admin, też wydają się być ogarnięci i odpowiedzialni.

Przytoczę dla przypomnienia, jaki to lament i płacz był, gdy Only DD2 zmieniało się w Only Mirage... a teraz? Teraz to jeden z lepiej radzących sobie serwerów csgo na FG.

  • Ustrzel fraga! (+) 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, świeży napisał:

Proponuję zmianę nazwy z [FFA] na [3 maps], oraz zostawienie mirage/cache/dd2 (z możliwością rotacji w przyszłości)

 

Jestem jak najbardziej ZA. @Shaq111akaRzeznik oraz  @Wiki Everyonejohn dajcie znać co o tym sądzicie.

 

Zapraszam też do dyskusji wszystkich Fragowiczów :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już gadaliśmy ze @$tryju wcześniej, jest to właściwa i może jedyna droga, żeby było lepiej. Mapy mirage/cache są potrzebne na 100%, natomiast co do 3 mapy, można zrobić ankietę i zapytać się wszystkich zainteresowanych jaką mapę by chcieli ujrzeć jako trzecią.

  • Ustrzel fraga! (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru map zrobimy ankietę jak będziemy z tym już tak daleko. Wtedy razem wybierzemy co będzie najlepsze dla tego serwera :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie mirage powinien odpaść, jako, że mamy serwer only mirage.

Rotacja powinna wyglądać następująco: Cache/Inferno/dd2. Oczywiście można by było zrobić coś takiego, że co 2-3 miesiące, lub nawet co miesiąc - rotacja zostaje zmieniona i wtedy, jak już pomysłów zabraknie można dać mirage.

@edit Wybacz napisałem to po tym jak Ty stryju napisałeś swoje, jeżeli będzie głosowanie to faktycznie środowisko graczy wybierze.

Edytowane przez suvi
  • Ustrzel fraga! (+) 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirage/cache/inferno Myślę że to by mogło być, fajnie sie grało przed zmianą IP ale później każdy poszedł w swoją stronę, chętnie pogram i coś po adminuje  :D 

  • Ustrzel fraga! (+) 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wyrzucenie mirage z puli 3 map i zastąpienie go dd2 może być samobójstwem wydaję mi się że ludzie rzadziej grają Dusta niż kiedyś

 

 

Jestem za wprowadzeniem 3 map: Mirage/Cache/Inferno

Edytowane przez Wiki Everyonejohn
  • Ustrzel fraga! (+) 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wakacje wakacjami, serwer stoi cały czas pusty za każdym razem kiedy patrzę na Game Tracker'a. Jednocześnie na tej liście widać że nie ma w Polsce dużo serwerów "3 maps" w porównaniu do FFA. Pytanie tylko czy jest zapotrzebowanie na takiego typu serwery? Jednocześnie ciepłe dni lecą, wykresy poleciały w dół, ale czy aby na pewno wybieramy dobry moment na zmianę moda? Mapy to drugorzędna sprawa, a widzę że większość osób się na tym skupia, a na to przyjdzie pora po podjęciu decyzji. Dlatego moim zdaniem szczególnie trzeba zastanowić się nad:

 

  • Czy to jest odpowiedni moment by przeprowadzić tego typu reformę?
  • Czy gracze będą zainteresowani takim serwerem?

 

Niestety, nie było mnie kiedy była zmiana adresu, przez co nie jestem poinformowany jak było z reklamą. Wszyscy dobrze wiemy że ona sama w sobie też jest potrzebna na różne sposoby (nie tylko płatna, zresztą sami widzimy jak ciężko idzie z konkursem wakacyjnym). Niestety, ale również samych graczy ciągle ubywa z samego CS'a, a Valve dopiero niedawno zaczęło robić coś w tym kierunku by przytrzymać obecnych, oraz zaciągnąć nowych i starych którzy skończyli z tą grą. Według mnie na ten moment może być ciężko nawet po przemianowaniu serwera ze względu na samą ilość osób grających w nią, aczkolwiek nie mówię również że ten moment nie jest idealnym, by trafić na "głodne wilki".

 

Porównania do zmiany serwera only DD2 na only Mirage wydają mi się nieadekwatne do obecnej sytuacji oraz modów. Tamta decyzja na pewno była łatwiejsza do podjęcia, nawet patrząc po głupich czasach wyszukiwania "match makingów". Dlatego wstrzymałbym się z takim stawianiem sprawy, bo jest to dosyć ryzykowne.

 

Co do kwestii map, według mnie DD2 nie ma racji bytu po przeprowadzonej modernizacji. W mojej ocenie większość osób niestety nie ma dobrego sprzętu, więc po odświeżeniu, gracze przerzucili się na najmniej zasobożerną mapę jaką jest mirage, przez co skłaniam się do niej jako obowiązkową pozycję jeżeli dojdzie do zmiany. Do tej listy dodałbym overpassa oraz cache (który tylko w niektórych miejscach przycina). Ewentualnie którąś z tych 2 ostatnich można by zastąpić Inferno które nie ma w cale najgorszej optymalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pomysł jest całkiem spoko i może naprawdę podnieść aktywność na serwerze. Co do map to wydaje mi się że najlepiej było by zacząć od DD2/Cache/Mirage :) mimo że jest serwer Mirage Only to jest to jednak jedna z najbardziej granych map tak samo jak DD2 które może nie jest już tak często graną mapą jak kiedyś tak jak mówi @Wiki Everyonejohn ale wciąż jest dość popularną mapą szczególnie na niższych rangach. 

  • Ustrzel fraga! (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, BuBu Mlesio napisał:

Pytanie tylko czy jest zapotrzebowanie na takiego typu serwery?

 

W maju serwer zmienił IP. Wcześniej był czołowym serwerem w Polsce, ale poprzedni opiekunowie nie dostali wsparcia kompletnie od adminów, którzy olali sprawę i opiekunowie stracili chęci do prowadzenia serwera. Więc jest sens tworzenia FFA. Na razie 3 mapy wystarczą, czyli mirage, cache i inferno. Bez DD2, bo to się źle skończy :D 

 

Podniesiemy ten serwer myślę, że do końca roku ;) 

  • Ustrzel fraga! (+) 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, GET napisał:

 

W maju serwer zmienił IP. Wcześniej był czołowym serwerem w Polsce, ale poprzedni opiekunowie nie dostali wsparcia kompletnie od adminów, którzy olali sprawę i opiekunowie stracili chęci do prowadzenia serwera. Więc jest sens tworzenia FFA. Na razie 3 mapy wystarczą, czyli mirage, cache i inferno. Bez DD2, bo to się źle skończy :D 

 

Podniesiemy ten serwer myślę, że do końca roku ;) 

Nie tylko ten serwer musisz podnieść;p

  • Ustrzel fraga! (+) 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację :) Ale zwróć uwagę, że ciepło się zrobiło, to wszystkie serwery CS 1.6, CS:GO i inny gry przeżywają kryzysy. Samemu mi się po prostu momentami nic nie chce poza bieganiem boso przy jeziorze... 

  • Serduszko fragowe (+) 1
  • Śmiech 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pomysłu zmiany na [3map] - jak najbardziej na tak, to byłoby coś nowego i (chociazby z ciekawości) ludzie na pewno chętnie by wchodzili. 
Co do map (najmniej ważny aspekt) - moim zdaniem mirage+cache, a trzecia mapa rotacyjnie zmieniana co tydzień (luźna propozycja: inferno, overpass, cobblestone, train). 
To byłoby coś nowego (moim zdaniem?) wśród serwerów, a wejście kopniakiem w powroty graczy z wakacji oraz we wrzesień to na pewno coś, co przyciągnęłoby wielu graczy :) 

  • Ustrzel fraga! (+) 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcecie zrobić 3 mapa to raczej polecam —/Inferno/Cache, nie ma co ciągnąć w Mirage, bo to byłaby najczęściej wybierana mapa, chyba od tego jest Only Mirage. 

Jestem za wypromowaniem serwera na innych naszych serwerach, chodzi mi o krótką wiadomość co 5 min na chacie w grze, myśle że to nie problem, a mógłby chociaż trochę podbić ten serwer. 

Jestem również za dodaniem elementów rozrywkowych (quake itp.) z możliwością ich wyłączenia (byle nie roundsoundy -_-), każdy lubi trochę rozrywki, bo gdy serwer jest sztywny i nic się nie dzieje to ludzie odchodzą :/ , tyle mam do powiedzenia :) 

  • Ustrzel fraga! (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, OgraNee napisał:

nie ma co ciągnąć w Mirage, bo to byłaby najczęściej wybierana mapa, chyba od tego jest Only Mirage. 

 

No to chyba o to chodzi, aby znalazła się ostatnia ulubiona mapa na serwerze, bo DD2 rozwaliło CS:GO? xD

  • Ustrzel fraga! (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, OgraNee napisał:

nie ma co ciągnąć w Mirage

To własnie Mirek jest najchętniej grany i najbardziej chwytliwy. 

 

9 minut temu, OgraNee napisał:

chodzi mi o krótką wiadomość co 5 min na chacie w grze

W nocy, albo jutro, wstawię zaproszenie z adresem na czat serwerów.

 

  • Ustrzel fraga! (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, a jeżeli chodzi o mapy moim zdanie powinny być Cache/Infero/Overpass. Dusta można zastąpić mapą Overpass myślę, że dla wielu graczy ta mapa się znudziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róbta co chceta ja tylko propozycje dałem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany jakies musimy zrobic. Przy obecnym stanie serwera i checi adminow zostawienie tego jak jest nic nie zmieni... jak mawiaja "kto nie ryzykuje ten nie ma" :)

Zrobimy mapy Mirage + Cache a 3 mapa bedzie rotacyjna wybierana przez graczy co tydzien lub miesiac. Na forum bedzie robiona ankieta i gracze beda brali czyny udzial w tworzeniu serwera.

Bedzie to tylko kosmetyczna zmiana nazwy i map wiec duzo roboty nie ma. Czuje ze zainteresowanie graczy bedzie wieksze i w to celuje :)

  • Ustrzel fraga! (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, GET napisał:

W maju serwer zmienił IP. Wcześniej był czołowym serwerem w Polsce, ale poprzedni opiekunowie nie dostali wsparcia kompletnie od adminów, którzy olali sprawę i opiekunowie stracili chęci do prowadzenia serwera.

Jestem tego świadomy, bo ty innej opcji nie dopuszczasz dla serwerów. Ma być w topce i trzeba do tego dążyć :D. Wiem również, że wszystkie serwery poleciały w dół i to nie tylko nasze bo przeglądałem sobie wykresiki różnych serwerów. 

 

8 godzin temu, OgraNee napisał:

nie ma co ciągnąć w Mirage, bo to byłaby najczęściej wybierana mapa

Najwidoczniej nie bez powodu jest wybierana. Po za tym widziałem że serwer only mirage nie raz był pełny, a także można na nowym 3maps wprowadzić obowiązkowo granie 3 map, jeżeli bałbyś się że w kółko jedna mapa by była. 

 

3 godziny temu, $tryju napisał:

Zmiany jakies musimy zrobic. Przy obecnym stanie serwera i checi adminow zostawienie tego jak jest nic nie zmieni...

Jeżeli serwer zostanie sam sobie, to nie liczyłbym na cokolwiek...

 

3 godziny temu, $tryju napisał:

jak mawiaja "kto nie ryzykuje ten nie ma"

Zmiana czy zostawienie jako FFA to już jest jakiekolwiek ryzyko które musimy podjąć. Jakby nie patrzeć to taki i taki serwer można próbować rozkręcać tylko z większym zaangażowaniem :P. Kwestia tylko jaki typ graczy przybędzie bo co wersja to jakaś pula ich będzie zmienna. 

 

8 godzin temu, GET napisał:

Samemu mi się po prostu momentami nic nie chce poza bieganiem boso przy jeziorze... 

Też bym tak chciał, ale w pobliżu to mam co najwyżej a'la Chorwację (krakowski Zakrzówek) który jest pełen kamieni. 

 

4 minuty temu, Błachy ^^ napisał:

To wpadnij na bagry, daleko nie masz, a kawałek plaży jest??

Bez samochodu i z dzieckiem w wózku nie bardzo chce mi się udawać na takie przeprawy :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za. Jeżeli chodzi o mapy to mirage + cache+ rotacyjna 

34 minuty temu, BuBu Mlesio napisał:

Też bym tak chciał, ale w pobliżu to mam co najwyżej a'la Chorwację (krakowski Zakrzówek) który jest pełen kamieni

To wpadnij na bagry, daleko nie masz, a kawałek plaży jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graczy na nim mało, a inne serwerownie oferują tego typu rozgrywkę dla większych skupisk. Myślę, że przerobiony rodzaj rozgrywki w postaci map znanych i lubianych to pierwszy etap do rozkręcenia serwera.

 

Pomysł w obecnej sytuacji jak najbardziej właściwy i słuszny. Najtrafniejszą zmianą byłoby ograniczenie mapami mirage, cache i inferno. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że gdyby ktoś chciał pograć na mirage, to poszedłby na only mirage, lecz często gęsto ludzie są nim przejedzeni i gdy zobaczą, że mają możliwość popykania sobie również bardzo popularnych z turniejówek map, będą mile zaskoczeni i w większości skusi ich to do dalszej gry, nie na odwrót.  Niemniej jednak only mirage trzyma się dobrze i to głównie na jego podstawie powinniśmy wyciągnąć pewne wnioski. Jedna z najpopularniejszych i najchętniej granych map w tej grze, od zawsze miała swoich wiernych zwolenników którzy nie wyobrażali sobie bez niej gry.

 

Gdy sytuacja będzie się rozwijać a graczy  przybywać, nic nie będzie stało na przeszkodzie by mirage zastąpić na przykład overpassem. Najpierw trzeba zadbać o serwer pod kątem rozgrywki dla gracza i jego upodobań (tutaj musimy się kierować statystykami grywalności danej mapy), dopiero potem ochoczo pisać  "chcesz mirage? to idź sobie na only mirage". W przyszłości przed późniejszą zmianą puli map, będzie można dodać informacje na serwerze "posiadamy również only mirage na który serdecznie zapraszamy" - póki co, mirage z połączeniem cache i inferno mogą być złotym środkiem na start.

 

  • Ustrzel fraga! (+) 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, BuBu Mlesio napisał:

Jeżeli serwer zostanie sam sobie, to nie liczyłbym na cokolwiek...

Serwer nie zostanie "sam sobie" bo JA tu jestem i dopóki go nie rozkręcę to nie odpuszczę :) obiecałem to komuś i się z tego wywiąże :) jest ze mną także @Shaq111akaRzeznik i @Wiki Everyonejohn więc zepniemy dupy i damy radę :) może inni admini też będą wpadać sporadycznie :) 

Damy radę ! 

  • Ustrzel fraga! (+) 3
  • Serduszko fragowe (+) 3
  • Zmieszanie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość została wygenerowana automatycznie.

 

Ten temat został oznaczony przez Moderatora jako spam i wyrzucony do -> archiwum.

[!] Jeśli się z tym nie zgadzasz, raportuj ten post, a moderatorzy forum rozpatrzą go ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności