Skocz do zawartości
shakal

Samsung Galaxy S7

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jako, że moja praca polega w dużej mierze polega na sprzedawaniu smartphone'ów to mam już pewne skrzywienie z tym związane. Statystycznie najwięcej ludzi kojarzy samsunga (nie dlatego, że jest najlepszy, ale dlatego, że jest najlepiej rozreklamowany i działa praktycznie na całym rynku elektroniki: rtv, agd, telecom itd. Nawet poza tym rynkiem, bo mają też własne samochody :)

 

Najbardziej wyczekiwaną premierą roku jest więc Galaxy S7, czyli ich nowy flagowiec. Nikogo nie powinno to dziwić. Miałem już przyjemność(?) oglądać go na żywo także śmiało mogę stwierdzić, że to bliźniak S6. 

 

Wiadomo... bebechy ma lepsze bo tak być musi. Kilka szczegółów:

Procesor Exynos 98890 z procesorem graficznym Mali T880

Bateria 3000mAh

Aparat 12mpx

Ekran sAMOLED WQHD o przekątnej 5,1".

Rozdzielczość 2560x144pikseli

 

To z takich podstawowych elementów, oczywiście więcej można przeczytać już na portalach branżowych, które były na MWC w Barcelonie, gdzie po raz pierwszy ten tel został zaprezentowany oficjalnie.

 

Teraz pytanie: jak myślicie, wart będzie swojej ceny? W dniu premiery sklepowej ~3500zł za zwykły i 3800 za wersję EDGE o ile dobrze pamiętam. Może jest tu osoba, która ma w planach od razu go zakupić bo jest tzw. gadżeciarzem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest warty tej ceny, prezentuje sie naprawdę fajnie, a i parametry nie są najgorsze ;) 

Dokładniejszą ocenę można wystać gdy sie go weźmie do ręki :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma S7 już dłuższy czas ? I jak się zachowuje po kilku miesiącach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam S7 edge :) Nie narzekam a ma pół roku. Zero ścinek itp. Teraz zapisałem się do bety androida 7.0

I pobrałem aktualizacje i śmiga jak szalony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez TygryS
      Samsung wkrótce zaprezentuje jeszcze szybsze kości GDDR7 dla kart graficznych - prędkość sięgnie 37 Gbps
       
      Samsung jeszcze w zeszłym roku ogłosił finalną specyfikację pierwszej generacji kości GDDR7 dla przyszłych kart graficznych. W porównaniu nawet do najszybszych obecnie pamięci GDDR6X od Microna, możemy oczekiwać kilkudziesięcioprocentowego wzrostu szybkości, co bezpośrednio przełoży się także na przepustowość. Okazuje się jednak, że koreański producent nieustannie pracuje nad ulepszeniem swojej technologii i wkrótce mamy zobaczyć jeszcze szybsze warianty GDDR7.
       

       
      W przyszłym miesiącu Samsung zaprezentuje najszybsze kości GDDR7 na świecie. Prezentacja ma się odbyć podczas targów 2024 IEEE International Solid-State Circuit Conference w San Francisco. Koreańska firma ma tam pokazać pamięć GDDR7 o efektywnej szybkości 37 Gbps, co będzie w zasadzie o 50% lepszym wynikiem w porównaniu do najszybszych obecnie kości GDDR6X (Micron) oraz GDDR6 (również Samsung). Do tego dochodzi jeszcze o 20% lepsza efektywność energetyczna, co wpłynie na obniżenie poboru mocy tego elementu karty graficznej. Z kolei wykorzystanie sygnalizacji PAM3 wpłynie dodatkowo na obniżenie kosztów implementacji.
       
      Jakiej przepustowości możemy oczekiwać przy wykorzystaniu kości GDDR7 37 Gbps (gęstość 16 Gb)? Dla magistrali 512-bit będzie to 2368 GB/s, dla 384-bit - 1776 GB/s, dla 320-bit - 1480 GB/s, dla 256-bit - 1184 GB/s, dla 192-bit - 888 GB/s, natomiast dla 128-bit będzie to 592 GB/s. Mimo zaprezentowania kości 37 Gbps przez Samsunga w najbliższym czasie, z początku w kartach graficznych będziemy widzieć raczej wcześniej zapowiedziane kości GDDR7, te o szybkości 32 Gbps. Jednak nawet przy bazowej specyfikacji wzrost przepustowości będzie odczuwalny.
       
      źródło: purepc.pl
    • Przez Murdock
      https://megawrzuta.pl/download/5562bb3269fc278164e73ffbf5f2ac62.html    jak przykładowo z klawisza 2 zrobić literki ABC... samsung galaxy
    • Przez Zamasu
      Samsung zapowiedział wprowadzenie trybu naprawy dla swoich smartfonów. Opcja zostanie na razie wprowadzona wyłącznie na rynku południowokoreańskim w modelu Samsung Galaxy S21. Serwisant nie będzie mieć dostępu do prywatnych danych użytkownika.
       

       
      Przygotowanie smartfona do wizyty w serwisie jest stresujące, ponieważ na nim trzymamy prywatne informacje. Samsung postanowił wprowadzić wygodne rozwiązanie w kwestii dostępu do danych swoich użytkowników w trakcie wizyty ich urządzenia w serwisie.
       
       
      Samsung zapowiedział tryb naprawy
       
      Samsung w informacji prasowej ogłosił wprowadzenie tzw. repair mode do swoich smartfonów. W tym trybie nie będą dostępne aplikacje inne niż fabrycznie zainstalowane oraz prywatne dane właściciela smartfona jak zdjęcia, notatki czy wiadomości. Tryb naprawy umożliwi użytkownikowi selektywny wybór aplikacji dostępnych dla serwisanta.
       
      Na razie ta opcja będzie dostępna wyłącznie dla użytkowników z Korei Południowej i zostanie wprowadzona w formie aktualizacji dla modelu Samsung Galaxy S21. Z czasem pojawi się ona w większej ilości modeli i na innych rynkach. Model S21 doczekał się już swojego następcy, więc jest szansa na objęcie aktualizacją także starszych i nadal wspieranych urządzeń wydanych przez Samsunga.
       
      Jak na razie Samsung nie podał szczegółów technicznych odnośnie do działania tej funkcji. Prawdopodobnie blokowana jest partycja /data w Androidzie, gdzie znajdują się prywatne dane użytkownika.
       
      Ciekawostka

       
       
      Jak włączyć tryb naprawy w Samsungu?
       
      W celu aktywacji tej funkcji trzeba będzie wejść do ustawień i wybrać menu Pielęgn. baterii i urządzenia, a następnie włączyć tryb naprawy. Po wykonaniu tej czynności smartfon się zrestartuje. Wyłączenie tego trybu nastąpi po ponownym uruchomieniu telefonu i uzyskaniu dostępu poprzez narysowanie wzoru lub użycie czytnika linii papilarnych.
       


       
      źródło
       
         

       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności