Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Zapewne tylko nieliczni pamiętają, że 1 stycznia 2012 roku, sieć Fragujemy.com powstała z połączenia się sieci enter-frag z cs-beny. Chciałbym w tym wątku podsumować rok 2013, który był kolejnym rokiem wyzwań, rozczarowań, porażek, ale i również wzlotów, miłych chwil i niespodzianek. Zacznę przede wszystkim od podziękowań za to, że nasza sieć dotrwała do kolejnych, tym razem drugich swoich urodzin. Nie spodziewałem się tego, myślałem, że sieć zostanie zamknięta pod koniec wakacji. Jednak tak się nie stało, a to właśnie dzięki całemu zespołowi moderacji, administracji, wszystkim adminom itd. Mógłbym wymieniać godzinami, bo przez sieć przewijały się zarówno wspaniali ludzie godni szacunku, a także Ci, o których w tym temacie powinniśmy zapomnieć i nigdy więcej nie wspominać...

 

Drugą sprawą, chciałbym podsumować rok 2013 w świetle Fragujemy.com. Zacznę może od najlepszego wydarzenia jakim było przejście sieci na nowy silnik forum IP.B. Było to najbardziej kosztowna (licencja!) i pracochłonna praca w ubiegłym roku, bowiem wymagała migracji bazy z poprzedniego silnika (MyBB) do IP.B, co nie było łatwe z racji tego, że wszystkiego sam musiałem się uczyć, poznawać i obyć się z nowym skryptem. Co prawda, silnik forum nie podnosi w dużym stopniu jakości sieci, bo zarówno na MyBB dało się normalnie użytkować. Bardziej było to z myślą o użytkownikach przesiadujących na forum, głodnych funkcji. Dlatego zmiana silnika oznaczała większą wygodę użytkowników, odświeżony wygląd, nowe skrypty i przede wszystkim znacznie lepsze SEO. Cieszę się jako właściciel, że tę część nasza sieć ma już za sobą. 

 

Drugim wydarzeniem roku był serwer 4FUN i jego rocznica dwóch lat. Tak - serwer istnieje od początku istnienia enter-frag, należał wyłącznie do mnie. Ale to nie była jedyna niespodzianka, ponieważ to dzięki hostingowi Pukawka.pl jakość utrzymuje się na dobrym poziomie, a ze względu na staż stał się sponsorowany

 

Skoro już mówimy o naszym świetnym hostingu, to trzecim wydarzeniem roku 2013 było poszerzenie współpracy z właśnie Pukawką. Dziękuję Michałowi (właścicielowi Pukawki) za poświęcony czas dla takiego człowieka jak ja i sieci, za współpracę, pomoc, informacje i wiele innych. Również Andrzejowi, który jest kryształową kulą pod względem wiedzy, która przekracza ludzkie pojęcie. To dzięki niemu w razie problemów z niestabilnościami, wspólnie dochodzimy do pewnych punktów i lokalizujemy usterki, które nękają naszych graczy. Fragujemy.com swoją działalnością, również przyczyniła się do rozwoju samego hostingu, wskazując różne błędy, problemy, informacje ze świata CS 1.6 i możemy to otwarcie powiedzieć, bez żadnego wstydu. Fragujemy.com działała na korzyść innych klientów aniżeli na złość.

 

Właśnie, skoro mówimy o współpracy, to nie zapomnijmy o czwartym wydarzeniu, jakim było nawiązanie współpracy z radiem viva, a także minimalnie wchodzimy w progi współpracy z siecią ugraj.com.

 

Piątym wydarzeniem to oczywiście dynamiczny rozwój sieci w ostatnich miesiącach, a przede wszystkim powstanie serwera COD. Chciałbym tutaj, w symbolicznym piątym wydarzeniu, zmieścić urywek historii, refleksji, przemyśleń swoich na temat nie tylko serwerów, ale także sieci.

 

Zacznę od tego, że Fragujemy.com przeżywała swoje wzloty, upadki - innymi słowy, były różne odmiany i stany, z których zawsze wychodziliśmy zwycięsko. Myślę, że jest to związane z moim doświadczeniem, a także zaangażowaniem ekipy. Aktualizacja z 14 lutego, nie tylko w kwestii serwerów CS 1.6, ale także samego CS'a 1.6 wniosła większe lub mniej istotne, budzące kontrowersje, zmiany, które wpłynęły przez pewien okres na rozwój sieci dość negatywnie. Na szczęście, dzięki informacjom na bieżąco, udało się odpowiednio wyprowadzić z chwilowego kryzysu serwery. 

 

Co prawda zacząłem już kwestię 4FUN'a i chciałbym dokończyć. Pierwszy raz w historii sieci, a także swojej, posiadam tego typu serwer o takiej ilości slotów i jeszcze tak pełnym. Widać po wykresach, że aura tego serwera nie gaśnie, toczy się i z dnia na dzień poprawia się jakość gry. W odniesieniu do jakości gry, nie mam tylko na myśli oddawanych strzałów i ustrzelonych fragów, ale także grono administracji pod rządcostwem KoVaL'a,. Pragnę przypomnieć tym, którzy nie grali tutaj 1.5 roku temu, że 4FUN przez bardzo długi czas miał swoje wahania "nastrojów", ale dzięki zdobytemu doświadczeniu, mogę z pełną odpowiedzialnością rzec, że w porównaniu do poprzednich miesięcy, 4FUN wyrósł bardzo dobrze i jakość jest na dobrym poziomie. 

 

O drugim serwerze jakim jest ZM, chciałbym ciut więcej napisać. Pragnę przypomnieć, że serwer obchodził swój roczek (6 grudnia) pod władzą moją. Zmieniło się wiele, w kwestii optymalności, a także zabezpieczeń. Z biegiem miesięcy możemy powiedzieć, że jakość poprawiła się nawet trzykrotnie. Pracowałem nad tym efektem bardzo długo, poprzez różnego rodzaju aktualizacje, zmiany. Nie udałoby się osiągnąć takiego wyniku, gdyby nie zaangażowanie opiekuna serwera: enQ, która dzięki swojej ciężkiej pracy, awansowała na administratora sieci i jestem do dziś zadowolony z tej decyzji. Ani razu nie zawiodłem i mam nadzieję, że w przyszłości również. Zacząłem miło, ale niestety wszystko co dobre, czasem musi się po prostu skończyć. Cieszę się, że udało się ogarnąć serwer po różnych wpadkach, sytuacjach, jakie miały miejsca przez całe wakacje. W tym okresie serwer stracił najwięcej, ponieważ mój czas był bardzo ograniczony przez cały lipiec, toteż ruscy postanowili to wykorzystać i zaatakować serwer. W wyniku tej działalności, serwer nie tylko często miał wahania nastrojów, padał, a także liczba graczy ubywała. Nie tylko przez wspomniane w poprzednim zdaniu problemy, ale głównie dlatego, że zmieniono większości graczy pliki. W wyniku tego, gracze posiadali masę przekierowań na ruskie serwery, toteż ich ubyło. Na szczęście, sytuację jak zwykle mądry Nesty opanował, mężnie stanął na wysokości zadania i próbował od początku sierpnia łagodzić skutki działalności "wandali". I udało się, efektem jest to, że dzisiaj możemy mówić o największym sukcesie serwera w swojej historii: wystarczy sprawdzić ranking GameTracker, który utrzymuje się na bardzo zadowalającym poziomie. Mam nadzieję, że frekwencja będzie taka sama po świętach, a nawet jeszcze lepsza. Przed nami okres zimowy do końca lutego. Tak, mam tu na myśli ferie i mam nadzieje, że w tym okresie serwery będą dalej oblegane graczami, bo to właśnie dla nich istniejemy.

 

Trzecim serwerem jest DD2, który osiągnął w bardzo krótkim czasie bardzo zadowalający ranking, najniższy w całej historii sieci ze wszystkich serwerów. Mam nadzieję, że będzie się to polepszać aniżeli zniżać. Nie chciałbym dużo w kwestii DD2 przesądzać, opowiadać, gdyż jest to jeszcze "młody" serwer, który będzie przechodził swoje różne fazy. Mam tylko nadzieję, że przez te fazy wytrwamy wspólnymi siłami.

 

Ostatnim serwerem jest COD. Chciałbym z góry przeprosić za tak nieudany i wręcz fatalny start serwera. Cały czas pracujemy nad tym, aby serwer działał bardziej stabilniej i mam nadzieję, że gracze doceniają to. Do końca stycznia szacuję, że uda się wyeliminować wszystkie błędy i bugi.

 

No i nie zapomnijmy o MIXowym, w końcu Kanrin nim włada :)

 

Chciałbym również tutaj do piątego wydarzenia podłączyć aktualizację serwerów, do czego przymierzałem się bardzo długo. Dzisiaj, wszystkie serwery są zaktualizowane, działają stabilnie wraz z dproto specjalnym, przeznaczonym pod aktualizację z 14 lutego i silnikiem HLDS.

 

Rozpisałem się, huhu... Mógłbym więcej, ale sami chyba rozumiecie, 1 stycznia to nietypowa data. Dlatego przygotowaliśmy kolejną nowość na początek roku 2014. Zmieniła się jedna z najważniejszych kwestii: TS3! Działa na nowym adresie IP i standardowym porcie. TS3 działa aktywnie na VPS i spodziewajcie się na dniach 512 slotów. Mamy nadzieję, że uzyskamy licencję non-profit. IP:185.25.149.214  (port standardowy, dla przypomnienia: 9987). Stary TS3 działa i będzie aktywny jeszcze przez około miesiąc.

Chciałbym podziękować z całego serca Bangarangowi, opiekunowi TS3'a, który doprowadził serwer do porządku, uporządkował sprawy i nadal pracuje świetnie.

 

Chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim graczom za to, że jesteście z nami, a sieć po wielu problemach, od września dostała niezłego kopa. I być może dostanie jeszcze większego, ale nie chciałbym na razie ujawniać szczegółów. 

Za wszelkie błędy stylistyczne serdecznie przepraszam.

Edytowane przez Nesty
Poprawa błędów.
  • Ustrzel fraga! (+) 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwego nowego roku i Wszystkiego najlepszego oby sieć sie trzymała jak najdłużej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff przeczytałem to w końcu! Niezła lektura obrazująca 2 lata działalności Fragujemy. Miejmy nadzieje, że już nie wrócimy do stanu serwerów z wakacji, a co lepsze być może się to polepszy ;)

  • Ustrzel fraga! (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu że się rozpisałeś dowiedziałem się co tu się działo a co do tego roku uważam go za udany gratulacje dla całej ekipy a w szczególności dla Nesty'ego bez niego wszystko by się posypało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksiązke żeś napisał o fragujemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że Fragujemy.com przeżywała swoje wzloty, upadki

 

ale wszystko w pionie po vitasteronie

 

zrobiłem dla Was taki filmik ~

 

Wacek ~ Nesty

 

  • Ustrzel fraga! (+) 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne podsumowanie sporo się dowiedziałem. ;)

 

 

 

P.S Wasz DD2 rozwala system :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będąc z Wami od 16 stycznia, czyli już (prawie) rok, mogę powiedzieć Wam, że jestem bardzo zadowolona. Z czego? Ano i tutaj zbliżamy się do sedna sprawy:
Pierwszą rzeczą są ludzie z którymi współpracuję od samego początku. Zawsze jakieś relacje nawiązywały się z każdym kolejnym graczem, który witał zarówno na serwerze jak i forum, z tym, że na forum mogliśmy te relacje zacieśnić i poznać się lepiej (chociaż to nie zawsze). Osobą z którą do dzisiaj trzymam więź (i to mocną!), jest oczywiście Nesty. Powiem Wam nieco teraz żartami, że się go bałam na początku, wydawał się zły, wredny i w ogóle widząc gdziekolwiek jego czerwony nick myślałam sobie: cholera, unikaj go, bo Cię nawet nie pogryzie, tylko zje w całości. Co się okazało? Nesty nie widzisz tego, nie ma tu tego, ominiesz to... jest bardzo kochanym człowiekiem, który dba o to co ma i bardzo solidnie pracuje nad wszystkim, przykładając się by było jak najlepiej, pomaga wszystkim, biorąc pod uwagę graczy na serwerze, jak i takich ludzi jak my, tj - Ci którzy z nim pracują (admini itd). Tak subiektywnie obserwując Nesytego powiem Wam, że uważam go za pracoholika (jak to programista, nie?) - nawet jeśli na forum/serwerach jest czysto on siedzi i grzebie w ustawieniach/silnikach/pluginach byle tylko ulepszyć. Za co ja w imieniu wszystkich użytkowników sieci Fragujemy.com - dziękuję.
Dalszą taką osobą, godną wymienia jest Koval, który wnosi swoją osobą na sieć dużo humoru, nie jeden raz stanowczość pyskacza, nieustępliwość... po prostu siebie. Podpisuję się pod Nestym tutaj, bo Koval solidnie wykonuje zawsze swoją robotę i jak najbardziej zasługuje na pochwały od szefostwa. ;)
No i oczywiście jako H@ zombie chcę podziękować tutaj bardzo każdemu "mojemu" adminowi za to, że pilnujecie i czuwacie na ZM, za to, że zarówno i mi i Nestyemu zgłaszacie problemy jakie występują, za wiarę we mnie i piękną współpracę.
4FUN; DD2 oraz COD - osobom z tych serwerów również dziękuję za to, że jesteście i mogę z Wami grać i mam przy tym wiele uśmiechu i czystej zabawy.
Jesteście świetni WSZYSCY, mam nadzieję, że rok 2014 przyniesie naszej sieci wiele graczy, plusów i dobrych spraw (dołożę starań by tak było!) i będziecie z nami przez cały ten czas.

  • Ustrzel fraga! (+) 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To głupio brzmi ale ja też z początku bałem się Nestiego ale z czasem uświadomiłem sobie że jest naprawdę spoko gościem który może i nie robi masy emotikonek i nie ma mega poczucia humoru ale mimo tego naprawdę miło się z nim gra i czasem można się z nim pośmiać. Powiem wprost skoro ta sieć jest taka zajebista to Nesty ma jaja aż

do samej ziemi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uffff szczerze mówiąc gdy zobaczyłem ten post to pierwsze co przyszło mi na myśl to , że nie ma takiej opcji abym go przeczytał , ale zmobilizowałem się i udało się :) Post  ten  NAPRAWDĘ  doskonale podsumowuje całą siec. Co prawda jestem z wami jakoś od marca tego roku , ale z dnia na dzień widzę , że serwery doskonale się rozwijają i gołym okiem widac , że Nesty i cała administracja  starają się , żeby wszystkim graczom grało się jak najlepiej.

 

 

Podsumowując fragujemy,com jest najlepszą siecią ze wszystki które do tej pory były pod wodzą Nesty'ego  tzn : Dzielnica Fragów , CS-DF (  też były na wysokim poziomie , ale jednak brakowało im oryginalności , czego nie mogę powiedziec o FG :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzasz tezę, że człowiek uczy się na błędach i mam duże doświadczenie - miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super opisane. Jedyne czego żałuje odkąd do Was dołączyłem, to to, że robiłem to tak późno :) Wielkie gratulacje!

  • Ustrzel fraga! (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Nestyiego poznałem dopiero gdy wszedł pierwszy raz na DRa (od pojawienia się mojej osoby na fragujemy) i napisał, że jestem zawieszony w prawach admina na 4 dni bodajże. Dzień w którym uświadomiłem sobie pozycję Nestyiego był dniem w którym zostałem wywalony z grona adminowskiego. Później Nestyiego znowu prawie w ogóle nie widziałem i zetknąłem się z nim w moim podaniu po raz 2 i nie pamiętam czy to "spotkanie" było miłe czy raczej odwrotnie :P. Ale ułożyło się tak jak jest czyli po prostu zajebiście :).

 

A co do lektury od Nastiego przeczytałem całą i jak reszta ja też twierdzę, że to odzwierciedla dzieje fragujemy.com w roku 2013 ;).

 

Pozdrawiam i najlepszego kochani :*.

Edytowane przez CyCu
  • Ustrzel fraga! (+) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAH Zbierałem się do tego, ale w końcu mogę dodać coś od siebie ;)

 

Fragujemy już ponad 2 lata ahh ten wiek :D

 

Na FG trafiłem przypadkiem, gdyż szukałem sobie serwera i znalazłem właśnie 4FUN-a z Marianem na czele. Grałem, grałem i nagrać się nie mogłem, gdyż atmosfera była wręcz zajebista. Po kilku dniach gry na serwerze pomyślałem sobie, dlaczego by nie spróbować i zacząłem isę ubiegać o admina na owym serwerze. Oczywiście KoVaL chciał iść po łatwości i napisał podanko nie spełniająć warunków, które powininna spełniać każda osoba ubiegająca się o admina. Po zamknięciu nie odpuściłem i zacząłem dodawać na forum poradniki. DOBRA DOBRA walić moją historie początkową, bo to potem zaczęło się dziać.

 

Poznałem niesamowitą społeczność, na fragujemy ocierałem się o osoby godne zaufania, pracowite, wygadane oraz pewne siebie. Jednak znazły się też osoby słabe psychicznie, dwulicowe, wyszczekane i ogółem tępe.

 

Nigdy nie zapomnę moich potyczek z mrX oraz Blakkiem. W sumie przepraszam Cię Nesty za to, że stawiałem Cię dwukrotnie w takiej sytuacji, która polegała na " albo on albo ja " myślę jednak, że nie żalujesz posunięć Twoich, a także ich w tych momentach.

 

Chciałem wymienić wszystkich, którzy utkiwili mi przez ten czas, ale nie będę się w takie coś bawił. Chciałbym podziękować wszystkim adminom za czas jaki poświecacie dla naszej sieci serwerów, bo to m.in też dzięki Wam ta sieć aktualnie znajduję się w czołówce, a jej serwery biją większość znanych serwerów na głowę. Jest jednak osoba, która przyczynia się do tego najbardziej - Nesty. Czuwa cały czas nad wszystkim co się tutaj dzieje i zapierdala, żeby z każdym dniem było co raz lepiej. Miewa swoje chwile zwątpienia, ale daje radę i myślę, że pod tym wzgledem nie tylko patrzy na serwery i na wybijanie się w świecie cs-a jednak motywują go do tego gracze oraz my. Gratuluję mu tych wszystkich wzlotów, sukcesów i nowych kontaktów m.in. z właścicielem hostingu pukawka.pl, bo wiem, że go to bardzo cieszy.

 

Także nie mogę tu zapominać o enQ, która ma też niesamowity wkład w sieć i nie chodzi tutaj tylko o poświęcenie dla serwerów. Wnosi tutaj zdecydowanie wiele dzięki swojej osobowośći. Jest także taki Łysy Bangi, który jak mnie nie wkurza to doprowadza do śmiechu i zajmuje się elegancko tym ts`em już hoho. Był sobie jeszcze taki Władek, mam nadzieję, że wróci kiedyś i dalej mnie będzie wkur*iał :D

 

Korzystając już z tego, że piszę tutaj taki pościk. To też chcę przeprosić wszystkich za moje humorki, spamy itp.

Jestem taką, a nie inną osobą i nie zmienię sie niestety. Nie tylko wiele graczy oraz adminów ma ze mną ciężko, bo wiem, ze nawet takiego Nestyego nie raz strasznie denerwuje :D

 

Życzę tej sieci kolejnych DWudziestu lat ;) i jeśli tak miałoby się zdarzyć to na pewno jeszcze przez 20 lat będę tutaj gościł :)

Pozdrawiam

 

EDIT @@ Killer to nie poświęcenie tylko nudy ;d

  • Ustrzel fraga! (+) 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo za poświęcenie koval haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno były to dla mnie ciężkie decyzje, ale dobre, które uczą na przyszłość. Gdybym popełnił błąd przy mrX, musiałbym go żałować dwukrotnie - tak dziś nie jest.

 

Z całą pewnością mogę powiedzieć, że moje działania i poświęcenie wynikają właśnie z motywacji dla Was, bo na pewno utworzyło się wspaniałe grono. Ci słabi, nienadający się, dwulicowy zostali wyplenieni czyli selekcja naturalna.

 

Cały czas działamy i będziemy działać, nie poddamy się, bo domyślam się, że nie 2014 nie będzie dla nas tak łaskawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności